Inloggning  

Logga in

   

Användare online  

Användare online

   
 Km 2014 Totalt Bråt 6 April Jordsprätten Bråt 1 Juni Stångebro Oxjakten Ränneslätt GGN
Jonas Johansson 109 25 25 25 18   16  
Tony Larsson 102 20   22 20 22 18  
Daniel Lindström 98   22   16 20 22 18
Toni Jogeland 69   18   11 18   22
William Elofsson 66 16     25     25
Stefan Lindstrand 63 12 16 20 14   1  
Johan Klang 56 13 15 18       10
Roger Jakobson 51       10 16 25  
Peter Elofsson 50 6     13 12 10 9
Christer Hedihn 49 10   16 9   14  
Klas Elofsson 44 14     15     15
Sören Fransson 42 22 20          
Hampus Palm 40 18     22      
Andreas Andersson 40 15       25    
Karl-Axel Andersson 39     14 12 5 8  
Kent Jogeland 36 8   13 5 10    
Jerry Nordh 36       7   9 20
Mikael Spång 34       8 11 15  
Henrik Björk 33           20 13
Johan Arvidsson 32 12       15   5
Bengt Ekdahl 31 2     6 8 13 2
Lennart Bodin 27 4         12 11
Lars Lindström 24 9   15        
Peter Björnqvist 21         14   7
Christian Andersson 18       6 7 5  
Henrik Hjort 16       1   7 8
Mikael Larsson 16             16
Anders Malm 15   14         1
Mikael Wargbäck 15 1   11 1   1 1
Tony Jonsson 15       3   11 1
Henric Reimer 14   13   1      
Tony Englund 14             14
Daniel Dahlström 13 5     1   6 1
Robban 13         13    
Christian Wiking 12     12        
Mattias Boden 12             12
Jens Nordh 11       4   1 6
Anders Karlsson 9         9    
Patrik Olsson 9       1 6 1 1
Marcus Blomqvist 7 7            
Fredrik Andren 7           4 3
Laszlo Csepella 6 1     1   3 1
Peter Andersson 4             4
Daniel Söderberg 3 3            
Bengt Arvidsson 3       1   1 1
Kjell Magnusson 2           2  
Jan Svedberg 1             1
Fredrik Däveskog 1             1
Adrian Ask 1             1
Matilda Nord 1             1
Jennie Nordin 1             1

2014
Skene MS: 2014-06-18 18:55 Resultatlista Enduro 2014-06-15 10kl 15 juni 2014 

Elit

Plac

StNr

Namn

Klubb

1

2

3

4

5

Tot tid

1

27

Mattias Wall

AMCK

00:10:45

00:10:06

00:10:31

00:10:19

00:10:35

0:52:16

2

136

Emil Johansson

MK Pionjär

00:11:10

00:10:33

00:10:40

00:10:49

00:10:38

0:53:50

+01:34

3

51

S-o Larsson

MK Pionjär

00:11:31

00:11:11

00:11:18

00:11:26

00:11:23

0:56:49

+04:33

4

62

Olof Adielsson

MK Pionjär

00:11:48

00:11:12

00:11:07

00:11:22

00:11:23

0:56:52

+04:36

5

31

Andreas Andersson

FMCK Borås

00:11:35

00:11:13

00:11:29

00:11:23

00:11:24

0:57:04

+04:48

6

36

Tony Larsson

FMCK Borås

00:11:59

00:11:34

00:11:13

00:11:13

00:11:16

0:57:15

+04:59

7

142

Anton Wester

Mk Älvbygden

00:12:03

00:11:31

00:11:33

00:11:11

00:11:11

0:57:29

+05:13

8

24

Håkan Gustavsson

AMCK

00:12:02

00:11:33

00:11:33

00:11:26

00:11:23

0:57:57

+05:41

9

53

Magnus Forsberg

MK Pionjär

00:11:55

00:11:32

00:11:27

00:11:44

00:11:39

0:58:17

+06:01

10

2

Andreas Tomasson

KMK

00:12:18

00:11:38

00:11:33

00:11:37

00:12:00

0:59:06

+06:50

11

16

Magnus Larsson

Skene ms

00:12:12

00:11:48

00:11:48

00:12:00

00:11:58

0:59:46

+07:30

12

37

Stefan Lindstrand

FMCK Borås

00:12:33

00:11:43

00:11:47

00:12:02

00:11:43

0:59:48

+07:32

13

9

Anders Åhlander

Skene ms

00:12:14

00:11:47

00:11:49

00:12:01

00:12:02

0:59:53

+07:37

14

34

Roger Jacobsson

FMCK Borås

00:12:12

00:11:51

00:12:04

00:11:56

00:11:55

0:59:58

+07:42

15

18

Urban Carlsson

Skene ms

00:12:12

00:11:35

00:12:05

00:11:57

00:12:09

0:59:58

+07:42

16

1

Alex Möller

KMK

00:11:53

00:12:00

00:11:51

00:12:02

00:12:13

0:59:59

+07:43

17

46

Björn Levin

Kinna mk

00:12:32

00:12:04

00:12:00

00:11:55

00:11:53

1:00:24

+08:08

18

7

Mikael Hukka

KMK

00:12:37

00:12:11

00:12:15

00:12:10

00:12:19

1:01:32

+09:16

19

42

Magnus Hedin

KMK

00:12:17

00:12:18

00:12:03

00:13:11

00:11:50

1:01:39

+09:23

20

143

Jesper Tideman

Mk Älvbygden

00:13:02

00:12:07

00:12:07

00:12:29

00:12:07

1:01:52

+09:36

21

35

Christer Hedihn

FMCK Borås

00:12:56

00:12:22

00:12:22

00:12:13

00:12:16

1:02:09

+09:53

22

11

Fredrik Langvall

Skene ms

00:12:49

00:12:30

00:12:31

00:12:40

00:12:36

1:03:06

+10:50

23

71

Tore Kindahl

Ma Lerum

00:12:42

00:12:46

00:12:46

00:13:04

00:12:54

1:04:12

+11:56

24

67

Peter Haraldson

Skene ms

00:13:17

00:12:55

00:13:26

00:12:53

00:12:56

1:05:27

+13:11

25

682

Hans Svärd

AMCK

00:13:52

00:12:56

00:12:58

00:12:52

00:12:50

1:05:28

+13:12

26

38

Karl-axel Andersson

FMCK Borås

00:13:31

00:13:11

00:13:14

00:12:57

00:12:43

1:05:36

+13:20

27

742

Henrik Karlsson

Stenungsunds ms

00:13:20

00:12:44

00:12:52

00:14:15

00:12:27

1:05:38

+13:22

28

13

Peter Svensson

Skene ms

00:13:05

00:12:37

00:14:06

00:14:08

00:12:24

1:06:20

+14:04

29

631

Jan Backelin

MK Pionjär

00:14:07

00:13:24

00:13:02

00:13:00

00:13:07

1:06:40

+14:24

30

33

Anders Carlsson

FMCK Borås

00:13:38

00:13:12

00:13:28

00:13:22

00:13:21

1:07:01

+14:45

31

123

Åke Balkevärn

MK Pionjär

00:14:30

00:13:07

00:13:07

00:13:41

00:13:01

1:07:26

+15:10

32

15

Patrik Andersson

Skene ms

00:13:43

00:13:31

00:13:44

00:13:28

00:13:26

1:07:52

+15:36

33

60

Mikael Andersson

MK Pionjär

00:13:57

00:13:55

00:13:36

00:13:22

00:13:03

1:07:53

+15:37 


Km Bråt 6 April
  Sluttid Poäng
Jonas Johansson 37,43 25
Sören Fransson 39,31 22
Tony Larsson 39,35 20
Hampus Palm 39,37 18
William Elofsson 39,42 16
Andreas Andersson 40 14
Klas Elofsson 40,38 12
Johan Klang 42,15 10
Johan Arvidsson 43,22 8
Stefan Lindstrand 43,22 8
Larssa 43,29 4
Kent Jogeland 44,14 2
Marcus Blomqvist 44,17 1
Hedin 44,52 1
Peter Elofsson 45,18 1
Daniel Dahlström 45,38 1
Lenart Bodin 48,3 1
Daniel Söderberg 49,2 1
Bengt Ekdahl 52,05 1
Lazlo 52,55 1
Mikael Wargbäck 68,57 1

 

 


2013

Kåsa spåret avgjort.
Då var Bråts årliga kåsatävling avgjord! 
Stefan “Gas Gas” snabbast, med Henric Björk fem minuter efter på två varv, sedan kom Kalle som stark trea. Orre körde också två varv men behövde respiratorhjälp efter första varvet som då bara får ett varv tillgodoräknat. Claes Svensson slet bra men kortade av 2:a varvet. Snabbaste varvtid: 22,00 av Stefan som måste vara i högform!

  1:a varvet 2:a varvet Totalt
Stefan Lindstrand 22,00   22,05 44,05
Henric Björk 26,20 24,25 50,45
Kalle Andersson 30,30 29,42 1,00,12
Glenn Orre 22,00    
Claes Svensson
 
47,00
 

 

          KM 2013        
    DJÄKNE BRÅT STÅNGE OXJAKT BRÅT RÄNNE GGN TOT
Hampus Palm 22 15 25 22 13     97
Tony Larsson 16   22 20   20   78
Henric Björk   12     12 25 18 67
Kalle Andersson 13 5 20 11 4 10   63
Johan Arvidsson   14 18 16 10     58
Jonas Johansson   18   25 14     57
Stefan Lindstrand 10 7 12     3 22 54
Roger Jakobsson     15 15   22   52
Anton Folkesson   25     22     47
Mikael Spång     13 13   18   44
Bengt Ekdahl     10 9   14 10 43
Sören Fransson 25       16     41
Daniel Fridelius   22     18     40
Peter Andersson 9   3     13 13 38
Jonas Riedel   16     20     36
Peter Elofsson 14 8   14       36
B-Å Åhman 15 11       9   35
Andreas Andersson   20     15     35
Christer Hedihn   9 9   7 8   33
Bengt Arvidsson     11 5 1 16   33
Lennart Bodin           12 20 32
Klas Elofsson       6     25 31
Jonas Carlsson   13 16         29
Tony Jonsson     14 12 3     29
Peter Björnqvist 12 10     5     27
Andreas Linusson         25     25
Johan Klang     7   6   12 25
Daniel Dahlström           11 14 25
Henrik Hjort           6 16 22
Martin Axelsson 20 1           21
Fredrik Andren     6     7 7 20
Jaakko Niska   4         15 19
Robert Hansson 18             18
Marcus Blomqvist       18       18
Jens Nordh     1     5 11 17
Daniel Lindström           15   15
Laszlo Csepella     2     4 9 15
Jonathan Olsson 7     7       14
Patrik Olsson       8 1 2   11
Peter Liljeström 11             11
Toni Jogeland         11     11
Anders Carlsson       10       10
Kent Karlsson 8       2     10
Glenn Orre         9     9
Mathilda   1           8 9
Christian Andersson     8         8
Jonas Karlsson         8     8
Christian Wiking   6           6
Johan Linden     5         5
Henrik Hjort     4         4
Rolf Järnfors     1         1
Jannis Bengtsson         1     1

Ladda ner som pdf --->>>


 

Resultat 10_Klubbars Borås >>>>


 

2011

Resultat Oxjakten 2011-08-27 >>>>

Resultat Gökvalsen i Skene 2011-06-14 -->>

Resultat Mölndalsracet 2011-06-06 -->>

2009

2009 Klubbmästerskap >>>>
2009-09-05 Träningsserien KMK >>>>
2009-05-23 Träningsserien Bråt >>>>
2009-04-22 KM Gäddered >>>>
2009-02-15 Träningsserien Kortedala >>>>
2009-01-18 Träningsserien Skene >>>>
2009-01-16 Gokart efter årsmötet >>>>

Arkiv

2008-08-31 Träningsserien på Bråt >>>>
2008-08-13 EOS på Bråt >>>>
2008-07-03 4-Dagars Sala >>>>
2008-06-07 Husarjakten Eksjö >>>>
2008-06-06 Träningsserien AMCK >>>>
2008-04-28 12-timmars >>>>

2007-06-16 Träningsserien ÄMK >>>>
2007-06-12 Crosskväll på Gäddered >>>>
2007-02-18 Träningsserien Skene >>>>
2007-02-04 Bergmans Trofé >>>>

2006-02-19 Sobacken >>>>
2006-02-05 Bergmans Trofé >>>>

   
Vikens Lackcenter AB
   
Tomas Åstrand Svets & Montage AB