Kontakt/Styrelse

Massor av motorsport på samma ställe!

FMCK Borås kontaktuppgifter

Kansliet
FMCK Borås
Källbäcksrydsgatan 9b
50742 Borås
E-post:info@fmckboras.se

Org nr:  864501-3098
Föreningsnummer:  12754-27

 

Kontakt:
Motocross: Övergripande: Jhanette Erlandsson
0736-93 66 69
  Banan: Bo-Lennart Ahlgren
boah61@gmail.com
cross@fmckboras.se
0707-293541
  Serielaget: Tony Englund
tony.englund@gmail.com
0707-795 889
  Crosskolan: Jimmy Johnson
mx_jimmy@msn.com
0707-984711
Tävlingar: Thony Ahlgren
ahlnyp@gmail.com
0730-608360
 
Enduro: Övergripande: Johan Arvidsson
johanarvid83@hotmail.com
0767-720434
  Aktiviteter/tävlingar: Johan Arvidsson
johanarvid83@hotmail.com
0767-720434
  Banan: Bengt Ekdahl
bengtekdahl@telia.com
0702-178742
 
Supermoto:  Övergripande: Patrik Kerttu
patrik.kerttu@svemo.se
Mikael Gaylord Carlsson
mikael.carlsson@doscap.se
0734-274071

0709-464044

Trial:  Övergripande: Torbjörn Larsson
torbjorn@holgers.se
0706-250287
  Ungdomsverksamhet: Melina Grönnelid Larsson
gronnelid@live.se
0709-506259
Karting:  Övergripande: Peter Sundell
sundell.70@hotmail.com
0723-306326
  Tävling: Peder Fogelberg
vatthult@telia.com
0703-057546
 
Crosscart: Övergripande: Tomas Danielsson
ktmtomas@gmail.com
072-3879330
Bilsport
Övergripande Drifting Fredrik Wedeen
wedeen@live.se 
0722-101426
Ordonnans: Övergripande:

0733-534299

0706-8782312

Hemsidan: Tony Englund
tony.englund@gmail.com
0705-795 889
Medlemsfrågor:
Tony Pedersen
tony.pedersen@fmckboras.se
 0705-933399
Sponsring: Mikael Rosman
mikael@rosmanracing.com
Henric Björk
henric@hefre.se
0733-645580

0705-511866

Utbildning/Miljö: Mikael Gaylord Carlsson
mikael.carlsson@doscap.se
0709-464044
 
Tryck/design:  Styrelsen
 
Styrelsen:
  Ordförande: Conny Hansson
ordforande@fmckboras.se
0709-459821
  Vice ordförande: Jhanette Erlandsson
0736-93 66 69
  Kassör: Henric Björk
henric@hefre.se
0705-511866
  Vice kassör: Johan Arvidsson
johanarvid83@hotmail.com
0767-720434
  Sekreterare: Peter Sundell
sundell.70@hotmail.com
0723-306326
  Suppleant 1:
  Suppleant 2:
  Adjungerande: Tony Pedersen
webmaster@fmckboras.se
0705-933399
  Adjungerande: Torbjörn Larsson
torbjorn@holgers.se
0706-250287
  Adjungerande: Patrik Kerttu
patrik.kerttu@svemo.se
Mikael Gaylord Carlsson
mikael.carlsson@doscap.se
0734-274071

0709-464044

  Adjungerande:
Mikael Rosman,  mikaelrosman@gmail.com
Mattias Forthmeijer,  mattias@ablux.nu
Peter Kinde,  peterkinde@hotmail.com
Kristian Johansson, sbilomotor@telia.com
Fredrik Wedeen wedeen@live.se