Kontakt/Styrelse

Massor av motorsport på samma ställe!

FMCK Borås kontaktuppgifter

Kansliet
FMCK Borås
Källbäcksrydsgatan 9b
50742 Borås
E-post:info@fmckboras.se

Org nr:  864501-3098
Föreningsnummer:  12754-27

 

Kontakt:      
Motocross: Övergripande: Tony Englund
tony.englund@gmail.com
0707-795 889
  Banan: Bo-Lennart Ahlgren
boah61@gmail.com
cross@fmckboras.se
0707-293541
  Serielaget: Claes Wulff
wulff_87@hotmail.com
0703-705242
  Crosskolan: Jimmy Johnson
mx_jimmy@msn.com
0707-984711
  Tävlingar: Thony Ahlgren
ahlnyp@gmail.com
0730-608360
       
Enduro: Övergripande: Johan Arvidsson
johanarvid83@hotmail.com
0767-720434
  Aktiviteter/tävlingar: Johan Arvidsson
johanarvid83@hotmail.com
0767-720434
  Banan: Bengt Ekdahl
bengtekdahl@telia.com
0702-178742
       
Supermoto:  Övergripande: Patrik Kerttu
patrik.kerttu@svemo.se

Mikael Gaylord Carlsson
mikael.carlsson@doscap.se

0768-099047

0709-464044

  Träningar: Linus Tapper
linus_tapper@hotmail.com
0737-012590
       
Karting:  Övergripande: Peter Sundell
sundell.70@hotmail.com
0723-306326
  Tävling: Peder Fogelberg
vatthult@telia.com
0703-057546
       
Ordonnans: Övergripande: Bim Kaataja
bim.kaataja@gmail.com
Niklas Damberg
niclasdamberg@hotmail.com
076-4102665

0703-695728

       
Trial:  Övergripande: Torbjörn Larsson
torbjorn@holgers.se
0706-250287
  Ungdomsverksamhet: Melina Grönnelid Larsson
gronnelid@live.se
0709-506259
       
Crosscart: Övergripande: Reine Weijmer 0707-763200
       
Hemsidan:   Tony Englund
tony.englund@gmail.com
0705-795 889
Medlemsfrågor:
  Tony Pedersen
tony.pedersen@fmckboras.se
 0705-933399
       
Sponsring:   Mikael Rosman
mikael@rosmanracing.com
Henric Björk
henric@hefre.se
0733-645580

0705-511866

Utbildning/Miljö:   Mikael Gaylord Carlsson
mikael.carlsson@doscap.se
0709-464044
       
Tryck/design:    Jerry Kjellin
jerry.kjellin@hotmail.com
0762-219880
       
Styrelsen:      
  Ordförande: Conny Hansson
ordforande@fmckboras.se
0709-459821
  Vice ordförande: Kent Jogeland
henric@hefre.se
0703-470262
  Kassör: Henric Björk
henric@hefre.se
0705-511866
  Vice kassör: Johan Arvidsson
johanarvid83@hotmail.com
0767-720434
  Sekreterare: Melina Grönnelid Larsson
gronnelid@live.se
0709-506259
  Suppleant 1: Mikael “Gaylord” Carlsson
mikael.carlsson@doscap.se
0709-464044
  Suppleant 2: Martin Zetterlund
martinzetterlund@hotmail.com
0705-117281
  Adjungerande: Lennart Hartvig
lennart.hartvig@hotmail.com
0703-358629
  Adjungerande: Tony Pedersen
webmaster@fmckboras.se
0705-933399
  Adjungerande: Torbjörn Larsson
torbjorn@holgers.se
0706-250287
  Adjungerande: Niklas Damberg
niclasdamberg@hotmail.com
0703-695728